Urodzeni do relacji. Cykl 8 spotkań grupowych wokół konfliktu w relacji metodą Circling™

Zapraszam na pogłębioną pracę wokół tematu konfliktu – nas ze światem, z samymi sobą, z innymi. Zajęcia są prowadzone techniką Circling™, która pomaga nam w definiowaniu i wyrażaniu tego, co najbardziej autentyczne i prawdziwe dla nas, w relacji z innymi.

Celem treningu jest zwiększenie auto-świadomości w rozpoznawaniu naszych emocji i schematów działania w konfliktowych sytuacjach, znajdowanie bezpiecznego sposobu na komunikowanie siebie i swoich potrzeb w konflikcie, z poszanowaniem granic swoich i innych. Każde spotkanie jest pracą na chwili obecnej – bez szukania przyczyn określonych zachowań czy uczuć, ale uczeniem się ich przeżywania i wyrażania, oraz możliwością zobaczenia jaką sami mamy siłę oddziaływania na innych.

Po co nam taki trening?

Wykorzystamy tę wiedzę do tego, żeby w naszych związkach budować zaufanie i bliskość przez lepsze rozumienie siebie i partnera w momencie skrajnych emocji. Konflikt to coś co wymyka się zwykle spod kontroli lub jest sterowany przez nieświadome reakcje, których często żałujemy. Świadome nawigowanie w oceanie emocji i reakcji, bez gniewu i wstydu jest dojrzałą opcją na tworzenie lepszego świata dla siebie i swoich bliskich.

Co się dzieje się w kręgu?

To po części praktyka medytacyjna, po części rozmowa, której tematem jest sama rozmowa, po części praktyka autentyczności a po części sposób bycia razem – a wszystko to w świadomej obecności ciała: odczucia dyskomfortu, wzruszenia, irytacji, mokrych rąk i drżenia głosu – wszystkie sygnały są ważne i cenne – uczymy się je czytać dla siebie, szanować ich przesłanie i szukać w nich odwagi do wyrażania i komunikacji z drugim człowiekiem.

Nigdy nie robiłeś kręgu, relacyjnej medytacji lub czegoś takiego?

Robienie czegoś nowego może być niewygodne, trudne i przerażające. Możesz się obawiać, że będziesz zmuszony do odsłonięcia się lub że tym, co powiesz, kogoś urazisz albo zostaniesz źle zrozumiany – na pewno tak się stanie i jest to częścią tej praktyki! Ale nie bój się – to wszystko odbędzie się w poszanowaniu granic, bez oceny, w kontakcie ze sobą i innymi. Nie będziesz w tym sam/sama.

Będziemy wchodzić w interakcje ze sobą na różne sposoby: mówiąc, współodczuwając, poruszając się fizycznie, co może obejmować dobrowolne interakcje z innymi uczestnikami, takie jak np. przytulenie się przy uzyskaniu zgody!

Jesteśmy zamkniętą grupą, co oznacza że przez 8 miesięcy mamy czas na zestrojenie się, poznanie się nawzajem i czerpanie więcej z miejsca, w którym skończyliśmy.

Kierujemy się kilkoma zasadami, więc ważne żebyś o nich wiedział/wiedziała:

⟶ Bądź w kontakcie z grupą, zaangażuj się – szanuj w tym siebie i innych, bo 'być z drugim człowiekiem w jego świecie’ to honor i odpowiedzialność

⟶ Doświadczaj kontaktu w grupie poprzez swoje ciało i to w ciele sprawdzaj jak to jest czuć, obserwować, myśleć, wyrażać w obecności innych – ciało to Twój nawigator – to jest praca z ciałem! 

⟶ Akceptuj wszystko, co się wydarza – w sobie, w innych, na zewnątrz i zaufaj temu. Słuchaj intuicji, która prowadzi do czegoś większego niż Ty sam

⟶ Weź odpowiedzialność za prowadzenie siebie, za to czego doświadczasz i co czujesz

⟶ Podziel się swoim doświadczeniem – nie milcz, to werbalna praktyka i jest o dzieleniu się z innymi sobą 

⟶ Sprawdzaj w ciele, ze sobą, cały czas – swoje założenia, wyobrażenia, doświadczenia, to co mówisz i jak mówisz – tu jest miejsce do zatrzymania, wycofania i zmiany komunikatu jeśli poczujesz w nim coś nieszczerego

Więcej o strukturze spotkań po angielsku: https://www.circlingeurope.com/what-actually-happens

Jeśli masz czas, znasz angielski i interesuje cię lepsze przygotowanie do pracy interpersonalnej, zachęcam do wzięcia udziału w darmowym kursie on-line. Ten bezpłatny kurs wykorzystuje filmy, artykuły i praktyki, aby wyjaśnić, czym jest Circling i jak zacząć praktykę: https://www.circleanywhere.com/circling-orientation


O GRUPIE

Maksymalna liczba uczestników:
8 osób
Miejsce:
Barska 11/13 lok. 155, Warszawa, Ochota

Terminy:
godz 16:30-19:00
w następujące niedziele
23.10, 20.11, 18.12, 22.01, 26.02, 26.03, 23.04, 21.05

Koszt 8 spotkań – 640 zł

Nie jest możliwe uczestniczenie w pojedynczych warsztatach
Zajęcia stanowią całościowy proces grupowy
Opłata po telefonicznej/video rozmowie kwalifikacyjnej