Widzę Cię

Całe życie jestem w podróży, której istotą jest bycie w relacji, blisko.
Dotykam Was wzrokiem, myślą, uwagą i wreszcie dłonią.
Każdemu napotkanemu człowiekowi chcę przyznać prawo
bycia wysłuchanym i ujrzanym w jego esencji. Tak właśnie Cię widzę.

Moja droga zaczęła się od MA-URI

Moja droga terapeuty pracującego przez ciało trwa nieprzerwanie od 2005 roku, kiedy to stanęłam na szamańskiej ścieżce MA-URI® Healing Arts i przeszłam kilkuletnie szkolenie prowadzone przez MA-URI® Institute w Danii i Nowej Zelandii. Ten pierwszy krok naznaczył mój dalszy rozwój i w pracy z klientami kieruję się zasadami, które są utrzymane w tym przekazie. Jest w nim zawarte uznanie roli ciała w uzdrawianiu, bo w nim jest zapisana pamięć do której sięgamy, żeby opowiedzieć swoją historię na nowo, z innego miejsca: mocy, szacunku i miłości do siebie i życia takiego jakim jest. Jest także o braniu odpowiedzialności za swoje zdrowie i dobrostan, bo zmiana jest możliwa tylko od wewnątrz i jest to decyzja, która należy do nas.

więcej na ten temat znajdziesz w wywiadzie tutaj

Somatic Experiencing w pracy z traumą

Cały czas, nieprzerwanie pracując jako praktyk MA-URI, doświadczam jak przez ciało rozwiązywać szerokie spektrum zaburzeń w różnych aspektach życia. Korzystam z tego doświadczenia obecnie, pracując w zorientowanym na ciało modelu terapeutycznym, opracowany przez dr Petera Levine’a Somatic Experiencing® (SE™), który pomaga leczyć traumę i inne zaburzenia związane ze stresem. SE™ zagościł na moim stole i służy klientom w odczuwaniu ulgi w lęku i napięciu generowanym przez nierozwiązane konflikty wewnętrzne, realizując to, co znam z długoletniej praktyki, że w naszych własnych ciałach niesiemy pamięć i umiejętność ‘rozwiązywania’ i ‘uwalniania’.

Praktyka relacyjna Circling

Kolejny stopnień mojego poznania to praktyka korzystająca z ciała do bycia w relacji i komunikowania się przez odczucia ciała w kontakcie z drugą osobą. Circling™ to technika prowadzenia procesów grupowych i praktyka relacyjna ale przede wszystkim unikalna modalność transformacyjna, która korzysta z mistycyzmu zaklętego w relacji między ludźmi. Od innej strony – relacji – badam, jak ciało jest wyrazicielem naszej emocjonalności, myślenia, oceniania i odczytywania świata oraz jak ogromny może mieć udział w budowaniu szczerych, autentycznych relacji.

Psychologia doświadczeniowa jako kontynuacja

Cała wiedza, którą gromadzę i umacniam w praktyce, dodając własne rozumienie i talent do współodczuwania drugiej osoby w kontakcie z jego ciałem, znajduje pełne rozwinięcie w podejściu psychologii zorientowanej na proces, którą wybrałam na dalszą drogę kształcenia i doświadczania siebie.

Psychologia procesu Arnolda Mindella bazuje na uznaniu i obserwacji przepływu doświadczenia, tego to co nam się przydarza i co jest nieświadomym aspektem tego procesu – ukrytym w snach, w ruchu i symptomach ciała, w problemach relacyjnych, w sygnałach które wysyłamy. To, co ukryte w nieświadomości, kiedy przenika do przytomności, jest angażowane do rozwiązywania wewnętrznych (i zewnętrznych) konfliktów i wspiera istniejący uzdrawiający potencjał osoby lub osób w relacji, rodziny czy grupy.

Wszystko co mnie przywołuje na ścieżce zawodowej jest jakością dodaną, kolejnym elementem, który dopasowuję do innych, już zajmujących swoje miejsce na moim stole wiedzy i kompetencji, o który dbam i wzbogacam, ufając że służy dobrze wszystkim, którzy na niego trafiają.

Doświadczenie jest ważną licencją

20 lat pracuję z ciałem i pomagam wracać do zdrowia. Dzięki cierpliwość wszystkich nauczycieli, którzy przeprowadzili mnie przez tę drogę ciągłego poznawania i osobistego rozwoju, którzy mieli odwagę dzielić się swoją wiedzą, z całego serca dziękuję. Ale to przede wszystkim moim Klientom jestem wdzięczna najbardziej – bo dzięki ich zaufaniu zdobyłam doświadczenie, które waży dla mnie najwięcej.

Z najważniejszych uprawnień referencyjnych:
⟶ licencja do prowadzenia własnej praktyki w zakresie MA-URI® Healing Arts wydana przez duńsko-nowozelandzki Instytut MA-URI
⟶ Yuri Zelez przeprowadził mnie przez kurs fascynującej autorskiej metody pracy z traumą w nurcie Somatic Experiencing®
⟶ certyfikacja do prowadzenia procesów indywidualnych i grupowych wydana przez Circling™ Europe

Obecnie uczę się w szkole psychoterapii Fundacji Studium Psychologii Procesu.


NIE JESTEŚ PEWNA/Y OD CZEGO ZACZĄĆ?

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ, NA KTÓREJ ZAPLANUJEMY INDYWIDUALNY PLAN PRACY


SPRAWDŹ JAKIEGO PODEJŚCIA POTRZEBUJESZ

PRACA Z TRAUMĄ
Regulacja układu nerwowego po traumatycznych doświadczeniach

MA-URI
Połączenie ze sobą i uzdrawianie na wszystkich poziomach

ROZWÓJ OSOBISTY
Krok w kierunku poznania tej części siebie, która jest najbardziej wrażliwa i autentyczna